Czasami bywa tak, że ciężko jest sprawić, aby Nasza pociecha zjadła posiłek, który mu zaserwujemy, jednakże odróżniajmy dwa pojęcia – wybredny niejadek oraz pies, który przestaje jeść całkowicie. Przeczytaj Nasz krótki artykuł aby dowiedzieć się nieco więcej o żywieniu swojego pupila!

Wybredny Niejadek?

Podobnie jak małe dziecko – pies również może odmówić spożywania pokarmów innych niż te, do których jest już przyzwyczajony, dlatego też pies wybredny co do jedzenia może nagle przejść na 'strajk głodowy' jeśli nagle zmienimy jego styl odżywiania się lub karmimy go 'ochłapami' ze stołu. Stosuj tylko dobre karmy dla psów such lub mokre.

Nagła zmiana temperatury?

Pamiętaj, że w momencie, gdy na zewnątrz doświadczamy większych temperatur, Nasze zwierzę może nagle zacząć jeść znacznie mniej, niż dotychczas, spokojnie, to tak jak i u Nas – w cieplejsze dni nie chce nam się jadać więcej, czujemy się ociężali, tak samo mają i zwierzęta, których apetyt powróci gdy tylko temperatury wrócą do normy!

Nagła zmiana diety?

Jeśli wprowadzasz do swojego mieszkania nowego pupila upewnij się, że zaopatrzysz się w karmę dla psów lub konkretne posiłki, do których został on już przyzwyczajony w przeszłości. Jeśli jednak koniecznie musisz zmienić markę, smak lub nawet produkt, który będzie spożywany przez Twojego psa – koniecznie wykonaj zabieg łagodnej zmiany i przyzwyczajenia pupila do nowego smaku – zadbaj o to, aby mieszać nowe pożywienie ze starym, a w przeciągu następnych dni stopniowo zmniejszaj ilość starego, drastyczne zmiany mogą przynieść w skutku 'strajk głodowy' u Twojej pociechy!

Kompletna odmowa jedzenia?

Jeśli Twój pies zupełnie odmawia pożywienia lub je bardzo małe ilości z ogromną niechęcią – koniecznie powinieneś odwiedzić weterynarza! Powodów może być wiele, jednakże w najgorszym wypadku może to być nawet problem zdrowotny, z którymi nie ma żartów! Akcesoria dla psów w naszym sklepie.